file photo

नयाँदिल्ली । नयाँदिल्लीका मुख्यमन्त्री अरविन्द केजरीवालको गिरफ्तारी मामिलामा दिल्ली उच्च अदालतले आज अर्थात् ९ अप्रिलमा फैसला सुनाउने भएको छ । 

file photo

मुख्यमन्त्री  केजरीवालले दिल्लीको कथित रक्सी घोटाला प्रकरणमा आफ्नो गिरफ्तारीलाई चुनौती दिँदै याचिका दायर गरेका छन्। आफ्नो गिरफ्तारीसँगै केजरीवालले ईडीको हिरासतमा राख्ने आदेशलाई पनि चुनौती दिएका छन्।

अदालतको वेवसाइटमा उपलब्ध जानकारी अनुसार न्यायाधीश स्वर्णकान्त शर्माको एकल इजलासले आज दिउँसो २ः३० बजे फैसला दिनेछ । यसअघि गत अप्रिल ३ मा न्यायाधीश शर्माले दुवै पक्षको करिब चार घण्टासम्म सुनुवाइ गरेपछि आफ्नो निर्णय सुरक्षित राखेका थिए ।

रुस एभिन्यू अदालतमा मार्च २८ मा भएको सुनुवाइ पछि अरविन्द केजरीवालको रिमाण्ड चार दिन अर्थात् अप्रिल १ सम्म बढाइएको थियो । अप्रिल १ मा ईडीले मुख्यमन्त्रीलाई न्यायिक हिरासतमा पठाउन अदालतमा माग गरेको थियो। त्यसपछि उनलाई १५ अप्रिलसम्म तिहाड जेल पठाइएको थियो ।

केजरीवालभन्दा पहिले पूर्व उपमुख्यमन्त्री मनिष सिसोदिया, पूर्वमन्त्री सत्येन्द्र जैन र राज्यसभा सांसद सञ्जय सिंह पनि मदिरा नीति मुद्दामा पक्राउ परेका छन् । तर, यस मुद्दामा सञ्जय सिंहले सर्वोच्च अदालतबाट जमानत पाएका छन् । 

अर्को मामलामा, सञ्जय सिंह र अरविन्द केजरीवालले राहत पाउन सकेनन्। वास्तवमा, गुजरात विश्वविद्यालयले प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको डिग्रीमा गरेको कथित टिप्पणीको लागि दुबै आपका नेताहरू विरुद्ध आपराधिक मानहानि मुद्दा दायर गरेको छ।

मुद्दामा अदालतले दुवै नेतालाई बोलाएको छ । यो सामना रद्द गर्न उनले गुजरात उच्च अदालतमा याचिका दायर गरेका थिए, जुन खारेज भएको थियो। यसपछि सञ्जय सिंह ८ अप्रिलमा सर्वोच्च अदालत पुगेका थिए । त्यहाँ पनि उनको निवेदन खारेज भएको थियो ।