यसअघि भेरोसेल खोपको पहिलो डोज लगाएका सबैले भोलिदेखि सुरु हुने खोप अभियानमा दोस्रो डोज लिन पाउने भएका छन् । एक महिनाअघि पहिलो डोज लगाएकाहरु र त्यस पहिले पनि पहिलो डोज लगाएर दोस्रो डोज लगाउन छुटेकाहरुले खोप लगाउन पाउने खोप शाखाका प्रमुख डाक्टर झलक शर्मा गौतमले जानकारी दिनुभयो । पछिल्लो पटक भेरोसेलको पहिलो खोप लगाएकाहरुको सङ्ख्या झण्डै ५ लाख रहेको र यसअघि छुटेका समेतलाई पुग्ने गरी दोस्रो डोजको व्यवस्था मिलाइएको उहाँले बताउनुभयो ।
भेरोसेलको पहिलो खोप लगाएका सबैले दोस्रो डोज लगाउन पाए पनि कोभिसिल्डको पहिलो खोप लगाएर दोस्रो डोजको पर्खाइमा रहेका ज्येष्ठ नागरिकले कहिलेसम्म खोप पाउने भन्ने निश्चित भइसकेको छैन । पहिलो डोज लगाउँदा पनि धेरै सुरक्षित हुने भएकाले नआत्तिन डाक्टर गौतमले आग्रह गर्नुभएको छ । कोभिसिल्डको दोस्रो डोजको व्यवस्था गर्न सरकार लागिपरेको उहाँको भनाइ छ । यसैबीच चीनबाट खरिद गरेर ल्याइने खोप पनि उमेर समूहकै आधारमा लगाइने भएको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालयले असार २४ गतेदेखि खोप आपूर्ति सुरु भइ त्यसपछि साप्ताहिक रुपमा विभिन्न चरणमार्फत खोप आपूर्ति हुने यसअघि नै जानकारी दिइसकेको छ । खोपको निरन्तर आपूर्तिलगत्तै खोप अभियानलाई निरन्तरता दिने सरकारको तयारी छ । यसअघि अग्रपङ्क्तिमा खटिएका र ६० वर्षमाथिकालाई खोप लगाइसकेकाले अब ५५ देखि ६० वर्ष उमेर समूहका नागरिकलाई प्राथमिकतामा राखेर खोप दिने खोप शाखा प्रमुख डाक्टर झलक शर्मा गौतमले बताउनुभयो ।