काठमाण्डाै – श्रीलंकामा आयोजना हुने यू-१९ एसिया कप क्रिकेटका लागि नेपाल समूहमा २ वटा टेस्ट खेल्ने देश परेका छन् । नेपालको समूहमा टेस्ट खेल्ने श्रीलंका र बंगलादेश परेका छन् भने वेस्टर्न रिजनबाट छनोट भएको यूएई पनि रहेको छ । नेपालले इस्टर्न रिजन च्याम्प्यिनसिप जित्दै श्रीलंकामा सेप्टम्बर ५ देखि १४ तारिखसम्म हुने प्रतियोगितामा पहिलो खेलमा नेपलले श्रीलंकासँग खेल्ने छ ।

यसैगरी नेपालले दोस्रो खेलमा सेप्टेम्बर ८ मा बंगलादेश र १० तारिखमा यूएईसँग खेल्ने भएको छ । यसैगरी अर्को समूहमा भारत, पाकिस्तान, अफगानिस्तान र कुवेतले प्रतिस्पर्धा गर्ने छन् ।नेपालले यू १९ एसिया कपका लागि तयारी सुरु गरिसकेको छ । एसीसीबाट स्वीकृति आउन ढिला भएपछि १२ अगस्टदेखि मात्रै औपचारिक प्रशिक्षण सुरु गरेको थियो ।प्रतियोगिता सुरु हुनु १० दिनअघि नै श्रीलंका जाने नेपाली टिमले त्यही केही अभ्यास खेल पनि खेल्ने तयारी गरेको छ । त्यसका लागि एसीसीले समन्वय गरिरहेको नेपाली टिमका प्रशिक्षक विनोद दासले बताएका थिए ।दासले नेपालले पाकिस्तान र अफगानिस्तानसँग श्रीलंकामा अभ्यास खेलका लागि आग्रह गरे पनि त्यसबारे कुनै जवाफ नआएको बताए ।