lgo'lQm–kq k|bfg sf7df8f}F, @% c;f/ . u[x;lrj dx]Zj/ Gof}kfg]af6 gjlgo'Qm k|x/L dxflg/LIfs z}n]z yfkf If]qLnfO{ laxLaf/ lgo'lQm–kq k|bfg . t:jL/M /f]zg ;fksf]6f÷/f;;

काठमाण्डौ – नवनियुक्त प्रहरी महानिरीक्षक (आईजीपी) शैलेश थापा क्षेत्रीले प्रहरी सङ्गठनलाई आधुनिक प्रविधि र आधुनिकतामा अगाडि बढाउन आफूले प्रयत्न गर्ने बताउनु भएकाे छ ।  बिहीबार गृह मन्त्रालयमा आयोजित कार्यक्रममा दर्ज्यानी चिह्न ग्रहण गरेपछि थापाले संविधान, ऐन र नियमले दिएको सीमाभित्र रहेर काम गर्ने बताउनुभयो । 

सम्पूर्ण प्रहरी सङ्गठनलाई साथमा लिएर आफ्नो विवेकले भ्याएसम्म नि:स्वार्थ रुपमा खरो उत्रिने उहाँले बताउनुभयो । महानिरीक्षक एक्लैले सबै अपेक्षा पूरा गर्न नसक्ने उल्लेख गर्दै उहाँले सङ्गठनको महानिरीक्षकको सफलता/असफलता नै सङ्गठनको सफलता/असफलता भएकाले सबैको सहयोग आवश्यक रहेको बताउनुभयो । 

प्रहरी सङ्गठनलाई व्यक्तिगत लहडमा नभएर संस्थागत निर्णयका आधारमा अगाडि बढाउने प्रतिबद्धता उहाँले व्यक्त गर्नुभयो । थापाले सङ्गठनभित्र आफ्नै सहकर्मीहरुलाई व्यावसायिक रुपमा निषेध गर्ने कुसंस्कारको अहिले अन्त्य भएको बताउनुभयो । 

विगतमा महानिरीक्षकको प्रतिस्पर्धामा हुने गरेको अस्वस्थ प्रतिस्पर्धालाई सङ्केत गर्दै उहाँले आफू र प्रहरी अतिरिक्त महानिरीक्षक हरिबहादुर पालले त्यसलाई तोडेको बताउनुभयो । पाल र आफूबीच जो आईजीपी भए पनि सल्लाह र सहयोगमा अगाडि बढ्ने भद्र सहमति भएको खुलासा गर्दै थापाले सङ्गठनको हितका लागि आफ्नो कार्यकालबाट विगतको कुसंस्कार तोडिएको बताउनुभयो । गृह सचिव महेश्वर न्यौपानेले नवनियुक्त आईजीपी थापा र पालको प्रतिस्पर्धाले सङ्गठनको मूल्य मान्यताको प्रवर्द्धनका लागि ठूलो सहयोग गरेको बताउनुभयो ।

आउँदो दिनमा पनि नेतृत्वलाई सफल बनाउन सबैको सहयोग हुने अपेक्षा रहेको उहाँले बताउनुभयो । उहाँले प्रहरी सङ्गठनलाई असर गर्ने कुराहरु नगर्न/नगराउन पनि सबैलाई तयार रहन आग्रह गर्नुभयो । थापा मङ्गलबार नेपाल प्रहरीको २८ औँ प्रहरी महानिरीक्षकमा नियुक्त हुनुभएको थियो ।