मकवानपुर । बागमती प्रदेशसभाको प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा (एमाले) ले प्रदेशसभाको बैठक तत्काल बोलाउन माग गरेको छ । एमाले संसदीय दलले आज प्रदेशसभा सचिवालयमा पत्रकार सम्मेलन गरी प्रदेशसभाको बैठक तत्काल बोलाउन माग गरेको हो ।
“गत असार २१ गते अर्को सूचना नआउन्जेल सम्मका लागि भनेर स्थगित गरिएको प्रदेशसभाको बैठक झन्डै डेढ महिना हुँदा पनि बस्न सकेको छैन”, नेकपा (एमाले) संसदीय दलका नेता जगन्नाथ थपलियाले भन्नुभयो, “नागरिकहरू रोग र भोकसँग मात्र हैन विपद्सँग पनि लडिरहेका छन् । बाढी पहिरोले जताततै क्षति पुर्‍याइरहेको छ, दैनिक उपभोग्य वस्तुहरूको महँगी बढेर नागरिकहरू तड्पिरहेका छन् ।”
उहाँले अधिकांश मन्त्रीहरू राजधानी हेटौँडा नबस्ने तथा जनताका समस्यामा भाग्ने गरेको आरोप लगाउनुभयो । “प्रदेशसभा सदस्यहरू जनताका आवाज बोल्न चाहन्छन् । तर, सरकार प्रदेशसभा बैठकका लागि व्यवस्था मिलाउन सकिरहेको छैन । गर्नुपर्ने धेरै कामहरू छन् तर सरकार मन्त्रालय फुटाउँदै मन्त्रीहरू थप्ने र राज्यलाई व्ययभार बढाउनेतर्फ केन्द्रित छ, प्रदेशसभालाई बिजनेस दिन सकिरहेको छैन”, उहाँले भन्नुभयो । सो अवसरमा एमालेका प्रमुख सचेतक मधुसूदन पौडेलले चामलको भाउ जनताले थेग्नै नसक्ने गरी बढ्दासमेत सरकारले ध्यान नदिएको बताउनुभयो । प्रदेशसभा सदस्य कृष्णप्रसाद सिलवालले जनताका समस्या समाधानमा सरकारको ध्यान जान नसकेको उल्लेख गर्नुभयो ।