हेटाैंडा – भारत १९ वर्षमुनिको विश्व कप क्रिकेटको फाइनलमा प्रवेश गरेकाे छ । गएराति भएको दोस्रो सेमिफाइनलमा अस्ट्रेलियालाई ९६ रनको फराकिलो अन्तरले हराउँदै भारत फाइनलमा प्रवेश हो ।
जितका लागि भारतले दिएको २ सय ९१ रनको लक्ष्य पछ्याएको अस्ट्रेलिया ४१ ओभर ५ बलमा १ सय ९४ रनमा समेटियो । अस्ट्रेलियाका लचलान शाले सर्वाधिक ५१ रन बनाए पनि टोलीलाई जिताउन सकेनन् । भारतका विक्की ओस्टलले तीन, निशान्त सिन्धु र रवि कुमारले दुई/दुई विकेट लिए । त्यसअघि वेस्ट इन्डिजको कुलिज क्रिकेट मैदानमा टस जितेर पहिला ब्याटिङ गरेको भारतले निर्धारित ५० ओभरमा ५ विकेट गुमाएर २ सय ९० रन बनाएको थियो ।
भारतका कप्तान यश धुल र शेख राशिदले उत्कृष्ट पारी खेले । यश धुलले १ सय १० रनको शतकीय पारी खेले । त्यस्तै शेख राशिदले ९४ रन जोडे । अस्ट्रेलिया ज्याक निस्वेट र विलियम साल्जम्यानले दुई/दुई विकेट लिए। फाइनलमा भारतले इङ्गल्यान्डसँग खेल्नेछ । अस्ति भएको पहिलो सेमिफाइनलमा अफगानिस्तानलाई हराउँदै इङ्ग्ल्यान्ड २४ वर्षपछि फाइनलमा पुगेको छ । फाइनल खेल भोलि हुनेछ । अहिलेसम्म भारतले सर्वाधिक ४ पटक र अस्ट्रेलियाले तीन पटक १९ वर्षमुनिको विश्व कप जितेका छन् ।