हेटाैंडा– विश्वभर ५८ लाख ३ हजार ४ सय १६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। जोन हप्किन्स विश्वविद्यालयले प्रकाशित गरेको शुक्रबार बिहानसम्मको तथ्यांक अनुसार संक्रमितको संख्या अमेरिकामा सर्वाधिक छ। त्यहाँ १७ लाख २० हजार ६ सय १३ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

त्यस्तै, ब्राजिलमा ४ लाख ३८ हजार २ सय ३८, रुसमा ३ लाख ७९ हजार ५१, बेलायतमा २ लाख ७० हजार ५ सय ७, स्पेनमा २ लाख ३७ हजार ९ सय ६, इटालीमा २ लाख ३१ हजार ७ सय ३२ मा संक्रमण पुष्टि भएको छ ।विश्वभर ३ लाख ५९ हजार ७ सय ९१ जनाको कोरोना संक्रमणपछि मृत्यु भएको छ ।

सर्वाधिक मृत्यु हुने देशको सूचीमा पनि अमेरिका नै अघि छ। त्यहाँ मृत्यु हुनेको संख्या १ लाख नाघेको छ । शुक्रबार बिहानसम्म त्यहाँ १ लाख १ हजार ५ सय ७३ जनाको मृत्यु भइसकेको छ । त्यस्तै, बेलायतमा ३७ हजार ९ सय १९, इटालीमा ३३ हजार १ सय ४२, फ्रान्समा २८ हजार ६ सय ६५ जनाको मृत्यु भइसकेको छ ।

विश्वभर २४ लाख १३ हजार ५ सय ७६ जना संक्रमित अहिले संक्रमणमुक्त भएका छन्। संक्रमणमुक्त हुनेहरुमा अमेरिकामा सर्वाधिक ३ लाख ९९ हजार ९ सय ९१ जना संक्रमणमुक्त भएका छन्। त्यस्तै, ब्राजिलमा १ लाख ७७ हजार ६ सय ४, जर्मनीमा १ लाख ६३ हजार ३ सय ६०, रुसमा १ लाख ५० हजार ९ सय ९३ जना संक्रमणमुक्त भएका छन् ।

नेपालमा पनि संक्रमितको संख्या एक हजार १९८ पुगेको छ । शुक्रबार बिहानसम्म ५१ जिल्लामा संक्रमण पुष्टि भएको छ । संक्रमितमध्ये ५ जनाको मृत्यु भएको छ भने १ सय ८७ जना संक्रमणमुक्त भएका छन् ।