हेटौंडा । मकवानपुर उद्योग वाणिज्य संघले आइतबार हेटौंडामा दीपप्रज्वलन गरेको छ । आर्थिक मन्दी र बैंकको चर्को व्याजदरकाकारण आत्मदाह गरेकायुवाव्यवसायी प्रेम प्रसादआचार्यको चीरशान्तिको कामनागर्दै संघले साँझदीपप्रज्वलन गरेको हो ।
संघका अध्यक्ष कृष्ण कुमार गुप्ताको नेतृत्वमादीपप्रज्वलन र मौन धारण गरिएको थियो । कार्यक्रममाबोल्दै अध्यक्षगुप्ताले देशमा देखिएको आर्थिक मन्दीले उद्योगीव्यवसायीचिन्तितबनेको अवस्थामाबैंकको चर्को व्याजदर, असहजकर्जा प्रवाहनीति,विक्रीमाआएको सिथिलता, उपभोक्ताको खुम्चदो आर्थिक अवस्थालेउद्योगीव्यवसायीहरु मर्माहतभएको बताउनुभयो ।
उहाँले यस परिस्थितीमा एक युवाव्यवसायीजुनआत्मदाहगर्नुभयो उहाँप्रति संघको गहिरो समवेदना प्रकट गर्दै आगामीदिनहरुमाव्यवसायीहरुको मनोवल वृद्धि गरि यस्ता अप्रिय घटना हुननदिन राज्यका सम्बन्धितनिकायको ध्यानाकर्षण गराउँदै समस्याको समाधानगर्न जोडदार माग रहेको बताउनु भयो । सरकारले व्यवसायमैत्रीनीति, नियमनिर्माण गरि व्यवसायतथा बैंकिङ समस्याहरुको तत्काल समाधानगरिनुपर्ने संघको माग रहेको अध्यक्षगुप्ताले बताउनुभयो । दीपप्रज्वलनकार्यक्रममा संघका पदाधिकारी, सल्लाहकार, व्यवसायीहरुको सहभागिता रहेको थियो ।