आईसीसी एकदिवसीय विश्व कप क्रिकेट छनोटमा आज शुक्रवार समूह ‘बी’ का दुई वटा खेल हुँदैछन् । आज श्रीलङ्का र ओमान तथा स्कटल्यान्ड र यूएई खेल्दैछन् । ओमान र श्रीलङ्काबीचको खेल हरारेको क्विन्स स्पोर्टस् क्लबमा तथा स्कटल्यान्ड र यूएईबीचको खेल बुलाबायो एथलेटिक्स क्लबमा हुँदैछ । दुवै खेल नेपाली समयअनुसार दिउँसाे पाैने १ बजे सुरु हुनेछ । ‘सुपर सिक्स’ मा पुग्ने सम्भावना कायम राख्न यूएईलाई आजको खेल जित्नुपर्ने दबाब छ ।
समूह ‘बी’ मा ओमान २ खेलमा ४ अङ्कसहित तालिकाकाे शीर्ष स्थानमा छ । श्रीलङ्का १ खेलमा २ अङ्कसहित दाेस्राे स्थानमा छ । यस्तै स्कटल्यान्ड तेस्राे र यूएई पाँचाैँ स्थानमा छ । विश्व कप छनोटमा नेपाल रहेको समूह ‘ए’ मा वेस्ट इन्डिजसँगै जिम्बाब्वे, अमेरिका र नेदरल्यान्ड्स छन् । समूह ‘बी’ मा आयरल्यान्ड, श्रीलङ्का, यूएई, स्कटल्यान्ड र ओमान छन् । दुवै समूहका शीर्ष तीन टोली ’सुपर सिक्स’ मा पुग्नेछन् । ‘सुपर सिक्स’ मा अर्को समूहबाट आउने तीन टोलीसँग प्रतिस्पर्धा हुनेछ । त्यसपछि शीर्ष दुई टोलीले आउँदो अक्टोबरमा हुने विश्व कपमा स्थान बनाउनेछन् ।