काठमाडौँ– देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप ८ हजार ६ सय ५९ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा २० हजार ७ सय ५६ वटा आरटी पीसीआर परीक्षण गर्दा ८ हजार ६ सय ५ जना र ६ सय १६ जनाको एन्टीजिन परीक्षण गर्दा ५४ जनामा कोरोना पुष्टि भएको हो ।
योसँगै नेपालमा हालसम्म कोरोना भाइरसबाट संक्रमित हुनेको कुल सङ्ख्या ३ लाख ५९ हजार ६ सय १० पुगेको स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. जागेश्वर गौतमले जानकारी दिनुभयो । आज थप १ हजार ९ सय ९३ जना कोरोना सङ्क्रमणमुक्त भएसँगै हालसम्म कोरोना सङ्क्रमणमुक्त हुनेको सङ्ख्या २ लाख ८९ हजार ७ सय ८३ पुगेको मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. गौतमले जानकारी दिनुभयो । मन्त्रालयका अनुसार आज देशभरिका अस्पताल, संस्थागत आइसोलेसन तथा होम आइसोलेसनमा गरी कूल ६६ हजार ३ सय ५२ जना कोरोना भाइरसका सक्रिय संक्रमित रहेका छन् । यसै गरी, कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट आज थप ५८ जनाको मृत्यु भएको छ । योसँगै नेपालमा हालसम्म ३ हजार ४ सय ७५ जनाको कोरोना सङ्क्रमणका कारण मृत्यु भएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।